გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრმა, კლიმატის ცვლილების...
• სამეგრელოზემო სვანეთი - აბაშა, სენაკი, ხობი, მარტვილი, ჩხოროწყუ, მესტია• რაჭა-ლეჩხუმ-ქვემო სვანეთი - ონი, ამბროლაური, ცაგერი, ლენტეხი• იმერეთი - ვანი, ხარაგაული, საჩხერე, ჭიათურა, სამტრედია, ბაღდათი, ზესტაფონი, ხონი• გურია - ოზურგეთი, ლანჩხუთი, ჩოხატაური• კახეთი - ლაგოდეხი, ახმეტა, თელავი, ყვარელი, სიღნაღი, გურჯაანი, საგარეჯო,• შიდა ქართლი - გორი, ქარელი, კასპი, ხაშური• მცხეთა-მთიანეთი - დუშეთი, მცხეთა,• ქვემო ქართლი - მარნეული, თეთრიწყარო, წალკა, ბოლნისი, დმანისი, გარდაბანი• აჭარა - ქობულეთი, ხულო, შუახევი, ხელვაჩაური• სამცხე-ჯავახეთი - ახალქალაქი, ახალციხემოხალისეთა ქსელი გააერთიანებს 15-17 წლის ახალგაზრდებს და ხელს შეუწყობს მათ აქტიურ ჩართულობას ადგილობრივ დონეზე საგანმანათლებლო აქტივობებში მონაწილეობის გზით. რეგისტრაცია შესაძლებელია 9 მარტის ჩათვლით შემდეგ ბმულზე:https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdp5OjRuynBy5oYBY4u-GgBl_7txSZIt9jhRPztxzQkGu6d0Q/viewformაღნიშნულ საკითხთან დაკავშირებით გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის მხრიდან საკონტაქტო პირია, პროექტის ადმინისტრაციული ასისტენტი: მარიამ სესიტაშვილი (ელ.ფოსტა: Mariami.Sesitashvili@eiec.gov.ge, მობ: 598620024).პროგრამა „კლიმატის ცვლილებით გამოწვეული კატასტროფების რისკის შემცირება საქართველოში“ დაფინანსებულია საქართველოს მთავრობის, კლიმატის მწვანე ფონდის (GCF) და შვეიცარიის მთავრობების მიერ და ხორციელდება გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) მხარდაჭერით.
სოფელ თეკლათში ჭალადიდის დამშრობ მასივზე სადრენაჟო არხები დანალექი გრუ...
ამ ეტაპზე, სენაკის მუნიციპალიტეტის სოფელ თეკლათში, ჭალადიდის დამშრობ მასივზე  სადრენაჟო  არხები  დანალექი გრუნტისა და ნატანი მასისგან იწმინდება. საერთო ჯამში მოწესრიგდება 7500 მეტრი სიგრძის სადრენაჟო არხები, რომლებიც ემსახურება 195 ჰექტარ სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების მიწის ნაკვეთებს.დამშრობ არხებში დაგროვებული გრუნტისა და სხვა მცენარეული ნარჩენების ამოღების შედეგად, გაიზრდება გამტარუნარიანობა, რაც გააუმჯობესებს ქალაქის სადრენაჟო სისტემას და სასოფლო-სამეურნეო სავარგულების დატბორვის რისკი შემცირდება.