„2026 წლის 19 თებერვალს, მშვიდობის საბჭოს წევრები კვლავ შემომიერთდებიან დონალდ ტრამპის მშვიდობის ინსტიტუტში ვაშინგტონში, კოლუმბიის ოლქში, სადაც გამოვაცხადებთ, რომ წევრმა სახელმწიფოებმა ღაზაში ჰუმანიტარული და რეკონსტრუქციული სამუშაოებისთვის 5 მილიარდ დოლარზე მეტი გამოყვეს“, - ნათქვამია განცხადებაში.მან განაცხადა, რომ მშვიდობის საბჭოს დიდი პოტენციალი აქვს. ტრამპმა ასევე ხაზი გაუსვა ჰამასის სრული და დაუყოვნებელი დემილიტარიზაციის აუცილებლობას.აშშ-ის პრეზიდენტმა მშვიდობის საბჭო დავოსში იანვარში შექმნა. მშვიდობის საბჭოს ამოცანაა ღაზას რეკონსტრუქციის ზედამხედველობა და მშვიდობის ხელშეწყობა. ინიციატივა ტრამპის სამშვიდობო გეგმის ნაწილია, რომელიც ასევე ითვალისწინებს საერთაშორისო ძალების განლაგებას.
ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახურმა უაქციზო თამბაქოს ნაწარმის...
ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახურის ინფორმაციით, გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული შემდგომი რეალიზაციისა და მატერიალური სარგებლის უკანონოდ მიღების მიზნით ქალაქ თბილისში, მის საკუთრებაში არსებულ მიკროავტობუსში უკანონოდ ინახავდა Multi Tabak-ის, Multi Class-ისა და Armenia-ს დასახელების 31 810 კოლოფ უაქციზო სიგარეტს, რომლის საერთო საბაზრო ღირებულება 159 000 ლარს აღემატება.„საქმეზე გამოძიება მიმდინარეობს საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის მე-200 მუხლის მე-3 ნაწილით, რაც სასჯელის სახით  6-დან 8 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს. საგამოძიებო სამსახური აგრძელებს ინტენსიურ მუშაობას დანაშაულებრივ სქემაში ჩართული სხვა პირების დადგენისა და მხილების მიზნით“, – ნათქვამია ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახურის ინფორმაციაში.
S&P Global Ratings - საქართველოს საბანკო სექტორის რეგულირება და ზედამხ...
დოკუმენტში მიმოხილულია ცენტრალური აზიისა და კავკასიის რეგიონის საბანკო სექტორის საერთო ტენდენციები, ძლიერი და სუსტი მხარეები, მთავარი გამოწვევები და მაკროეკონომიკური რისკები.ეკონომიკისა და საბანკო სექტორის რისკების საერთო შეფასების მიხედვით, საქართველო ქვეყნების მე-7 ჯგუფში მოხვდა, რაც ყაზახეთთან ერთად საუკეთესოა რეგიონში.ანგარიშში გავლენიანი სარეიტინგო კომპანია განსაკუთრებით მაღალ შეფასებას აძლევს ინსტიტუციურ ჩარჩოს საქართველოში და ხაზგასმით აღნიშნავს, რომ საბანკო სექტორის რეგულირება და ზედამხედველობა მოწინავეა რეგიონში.პუბლიკაციის მიხედვით, პორტფელში IFRS Stage 3 სესხების წილის მხრივ ქართული ბანკების აქტივების ხარისხი საუკეთესოა რეგიონში, ამასთან საკრედიტო რისკის ხარჯიც მინიმალურია, რასაც პოზიტიურ მაკროეკონომიკურ გარემოსთან ერთად სებ-ის, როგორც მარეგულირებლის, ეფექტიანი მუშაობაც განაპირობებს. ასევე, ანალიტიკოსები მიმოხილვაში აღნიშნავენ, რომ ეროვნული ბანკის მმართველობა გაძლიერებას განაგრძობს. სარეიტინგო სააგენტო S&P მოელის, რომ საქართველო როგორც ნოვატორი რეგიონში, ევროდირექტივასთან კიდევ უფრო დააახლოებს ბანკების რეზოლუციის ჩარჩოს, რომელიც არსებითად ევროკავშირში მოქმედ დირექტივას (BRRD) ეფუძნება.
,,ავერსში“ თებერვალი სიყვარულის თვეა
სიყვარულის ამბავი, ლეგენდა  მილიონ ვარდზე და გრძნობაზე, რომელიც არასდროს ხუნდება.,,ავერსი“ მხარს უჭერს გიგი კურანიძის მოკლემეტრაჟან ფილმს, სადაც საუკუნის წინანდელმა სიყვარულმა ხელოვნური ინტელექტის წყალობით ახალი სიცოცხლე შეიძინა.უყურეთ პრემიერას და იმოგზაურეთ დროში წარსულისა და მომავლის ულამაზესი შეხვედრისას.#სიყვარულითავერსი ❤️