„ასეთი მიდგომა და მხარდაჭერა დარგის მიმართ მნიშვნელოვან როლს შეიტანს კომპანიის განვითარებაში და მომსახურების ხარისხის გაუმჯობესებას შეუწყობს ხელს. ჩვენი მიზანია, გვქონდეს რაც შეიძლება მეტი გარანტირებულად გასარწყავიანებული ნაკვეთი.ეს გულისხმობს ახალს ან/და განახლებულ სამელიორაციო ინფრასტრუქტურას, რაც სარწყავი სისტემის სტაბილურ ფუნქციონირებას უზრუნველყოფს და ფერმერთა მოთხოვნას სრულად დააკმაყოფილებს“, - აღნიშნა გიგლა თამაზაშვილმა.
როგორც მინისტრის მოადგილემ აღნიშნა, აღნიშნულს ხელს უწყობს სწორი და თანმიმდევრული პოლიტიკა, რასაც საქართველოს მთავრობა ახორციელებს ბიზნესის მხარდაჭერის მიმართულებით, განსაკუთრებით, მცირე და საშუალო მეწარმეობის კონკურენტუნარიანობის ზრდის კუთხით.ვახტანგ ცინცაძის შეფასებით, აღნიშნულ ტენდენციას ასევე ხელს უწყობს ის თავისუფალი ვაჭრობის შეთანხმებები, რაც საქართველოს აქვს.„ჩვენი მოლოდინია, რომ ექსპორტის მიმართულებით პოზიტიური ტენდენციები გაგრძელდება და აღნიშნული აისახება ეკონომიკური ზრდის მაჩვენებლებზე. შესაბამისად, ჩვენ პოზიტიური მოლოდინები გვაქვს როგორც ეკონომიკური ზრდის მიმართულებით 2026 წელს, ასევე სხვა მაკროეკონომიკური პარამეტრების კუთხით,“ - აღნიშნა მინისტრის მოადგილემ.
1771495221
„თუ გვექნება უხვი მოსავალი, გვექნება დაბალი ფასები. სწორედ ამიტომ, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრო განსაკუთრებულ ყურადღებას აქცევს ამ დარგის განვითარებას. დღევანდელი გლობალური გამოწვევების ფონზე, აქტუალური საკითხია წყლის რაციონალური გამოყენება ისეთი ქვეყნისთვისაც კი, როგორიც საქართველოა, ვგულისხმობ წყლის რესურსების სიმდიდრეს. ჩვენი მიზანია, მინიმალური დანაკარგებით მივაწოდოთ წყალი ფერმერებს და ადგილობრივ მოსახლეობას“, - აღნიშნა გიგლა თამაზაშვილმა.წყლის რაციონალურად გამოყენების საკითხზე საუბრის დროს, გენერალურმა დირექტორმა ხაზი გაუსვა მორწყვის სწორი სქემების დანერგვის მნიშვნელობასაც.